Connecticut Higher Education Trust (CHET) Connecticut State Treasurer
Dream Big Logo
View All Our Big Winners!

Congratulations to all of the 2018 CHET Dream Big! Competition winners! Click the links below to view the winning entries.

Select a Winner Category

Grand Prize Winners


Grand Prize Winner: K-1

Eashan Sanganalmath
Grade 1
Derynoski Elementary School


Grand Prize Winner: 2-3

Natalia Pepe
Grade 2
St. Bridget School


Grand Prize Winner: 4-5

Alejandra Reyes
Grade 4
Davis Street Arts and Academics
Interdistrict Magnet School


Grand Prize Winner: 6-8

John Gerlach
Grade 7
Ellington Middle School


Grade K-1 Drawings


Sahana Satheesh

Grade K
Broad Brook Elementary School


Savanna Alleyne

Grade 1
Highville Charter School


Nathaniel Babcock

Grade 1
Birch Grove Primary School


Kestrel Brousseau

Grade 1
Woodstock Elementary School


Jaiden Duncan

Grade 1
Washington Primary School


Katherine Marashev

Grade 1
Saugatuck Elementary School


Jozlyn Ortiz

Grade 1
Vance Elementary School


Khloe Scott

Grade 1
Oakdale Elementary School


Desmarie Torres

Grade 1
Burns Latino Studies Academy


Aiden Walsh

Grade 1
Valley View School


Grade 2-3 Drawings


Carolina Ahearn

Grade 2
Woodstock Elementary School


Lacey Kopetz

Grade 2
Franklin Elementary School


Charles Combest

Grade 3
Roxbury Elementary School


Ella Chullum

Grade 3
Gainfield Elementary School


Aaron Garcia

Grade 3
Madison Elementary School


Denair Harris

Grade 3
Smalley Elementary School


Jeyla Hoang

Grade 3
George Hersey Robertson
School


Molly Kulas

Grade 3
Brewster Elementary
School


Derek Meka

Grade 3
Judson Elementary
School


Jathaniel Ortiz

Grade 3
Smalley Elementary School


Sathya Satheesh

Grade 3
Broad Brook Elementary
School


Nana-Yaa Yeboah

Grade 3
Langford Elementary School


Grade 4-5 Essays


Rocio Hogan-Perez

Grade 4
Davis Street Arts and
Academics Interdistrict
Magnet School


Alexa Rouillard

Grade 4
George Hersey Robertson
School


Rowan Tanner

Grade 4
Rowayton Elementary School


Anna Zeeman

Grade 4
North Stonington Elementary
School


Eva Cohen

Grade 5
Macdonough Elementary
School


Aidan Erive

Grade 5
Naramake Elementary School


Annabella Gronbach

Grade 5
Sarah Noble Intermediate
School


Johnny Kazantzis

Grade 5
Brooklyn Middle School


Hailey Litwin

Grade 5
Lebanon Middle School


Maayan Rosenberg

Grade 5
Sarah Noble Intermediate
School


Jeffrey Savage

Grade 5
Derynoski Elementary School


Grade 6-8 Essays


Aries Djangmah-Yeboah

Grade 6
East Hartford Middle School


Evan Guilmette

Grade 6
Brownstone Intermediate
School


Avni Kabra

Grade 6
East Lyme Middle School


Kyleigh Lapsis

Grade 6
Mansfield Middle School


Diva Rivera Alzate

Grade 6
Rippowam Middle School


Jasmine Wrenn

Grade 6
Brooklyn Middle School


Aidan Gouley

Grade 7
Roger Ludlowe Middle School


Jane Leamon

Grade 7
North Haven Middle School


Rawan Abdulridha

Grade 8
Hamden Middle School


Airiqa Hoheb

Grade 8
High Horizons Magnet School


Riley Villone

Grade 8
Thomaston High School

Congratulations to the 2018 winners, view the winner gallery video here!